In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
WAŻNE ! - informacja

Informuję, że 21.12.2019 r. po polowaniu wigilijnym będę zbierał legitymacje do podbicia. Przypominam również o opłaceniu składki na PZŁ (składka normalna to 363 zł, powyżej 70 lat 203 zł, powyżej 80 lat to 123 zł).

Darz Bór

Andrzej Florczak

 
Życzenia Świąteczne

kartka 2019

 
POLOWANIE HUBERTOWSKIE - potwierdzenie udziału

Wszyscy myśliwi proszenie są o potwierdzenie do Łowczego lub Prezesa  udziału w polowaniu Hubertowskim, które odbedzie się w sobotę 9.11.2019 r.

Termin potwierdzenia - do wtorku tj. 5.11.2019 r. Dziekujemy.

 
PRACE GOSPODARZE

Wszyscy myśliwi proszenie są o przybycie na prace gospodarcze

w dniu 2.11.2019 (sobota). 

 
OBOWIĄZKOWE PRACE GOSPODARZE

Wszyscy myśliwi proszenie są o przybycie na prace gospodarcze obwód 93. Zbiórka godz. 8:00 w dniu 28.09.2019 (sobota)  oraz w dniu 5.10.2019 (sobota).  Zadanie do wykonania: rozwiezienie zwyżek - mile widziane samochody z przyczepkami oraz narzędzia do ewentualnych napraw.

 
Pielgrzymka Myśliwych - 13.10.2019 - Góra Św. Anny

Informujemy, że w dniu 13 października 2019 r. na Górze Św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Myśliwych.

 
Hubertus Ogólnopolski w Zamościu - 2019

4-6 października Zamość stanie się stolicą polskiego myślistwa. Zapraszamy tam na obchody Hubertusa Ogólnopolskiego.

hubertus oglnopolski 2019

Żródło:  https://www.pzl-zamosc.pl/index.php/item/103-hubertus-ogolnopolski-2019-w-zamosciu-zapraszamy

http://www.zopzl-opole.pl/hubertus-ogolnopolski-2019-2/

 

Podczas obchodów Hubertusa 2019 zaprezentujemy wszystko to, co piękne w naszej renesansowej "Padwie Północy" oraz regionie jakim jest Roztocze.

Szczegółowy program zostanie opublikowany wkrótce. Wszystkim, którzy zechcą zaprezentować swoją pasję, działalność łowiecką lub tradycję swojego regionu udostępnimy odpowiednie miejsce wystawowe.

Specjalnie dla goście przygotowana została atrakcyjna oferta noclegowa i możliwość zwiedzania, tak by jak najlepiej poznać urokliwe uliczki i podwórza Starego Miasta oraz odtworzoną fortyfikację Twierdzy Zamość.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu wspólnie z Elite Expeditions sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Miastem Zamość zaprasza wszystkich restauratorów z terenu miasta Zamość do uczestnictwa konkursie kulinarnym "Najlepsza Dzika Karta". Wszystkich chętnych restauratorów prosimy o zapoznanie się regulaminem, wypełnienie karty zgłoszeniowej i przesłania jej do Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu.

Spotkajmy się w październiku na naszym wspólnym święcie! Do zobaczenia.

Darz Bór!

Wszelkie dodatkowe informacje, rezerwacja miejsc noclegowych, miejsc wystawienniczych dostępne są w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu, ul. Jasna 7 lub pod numerem telefonu 84 638 47 52.

 
Informacja - strefa dla zalogowanych

Informujemy, że w strefie dla zalogowanych został zamieszczony  Protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej KŁ Ostoja z dnia 9 sierpnia 2019 r.

Zachęcamy do zapoznanaia się.

Administrator strony

 
Nowi członkowie Koła

Zgodnie ze Statutem PZŁ § 25 ust. 5 przekazuje się do wiadomości na stronie internetowej koła (Uchwała WZCK z dn. 25.05.2019 pkt. 9) uchwałę Zarządu Koła z dnia 04.07.2019 r. o przyjęciu w poczet członków w/w Kolegów:

1/ Andrzej Prokopowicz

2/ Arkadiusz Ledwig

3/ Jan Gorzelik

4/ Rafał Wacławczyk

Za Zarząd

Prezes Piotr August

 
Pożegnaliśmy wieloletniego myśliwego K.Ł. ,,Ostoja'' Krapkowice Kol. Adolfa Targosza

W miesiącu czerwcu 2019 na cmentarzu w Krapkowicach pożegnaliśmy naszego seniora wieloletniego myśliwego członka naszego koła Kolegę Adolfa Targosza.

Kol. Adolf Targosz urodził się 09.06.1933 r. w miejscowości Wiślica pow. Cieszyński. W szeregi myśliwych PZŁ wstąpił w maju 1962 r. Był mocno zaangażowany w gospodarkę koła to dzięki jego inicjatywy wybudowano ,,Bażanciarnię'', która przez szereg lat służyła w hodowli bażantów.

Dał się poznać jako dobry kolega, zapalony myśliwy, zaangażowany również z dewizowcami polującymi w naszym kole. Był koleżeńskim i etrycznym myśliwym dbał o dobre imię koła i związku.

Aktywnie uczestniczył w pracach komisji, etyki i zwyczajów łowieckich, dobrze współpracował z rolnikami, samorządami gmin.

Często uczestniczył w wycieczkach z młodzieżą szkolną, najczęściej w Grudzicach koło strzelnicy na ścieżce edukacyjnej przyrodniczo-lowieckiej.

W kole pełnił funkcję:

- skarbnika od 1963 do 1981 r. - 18 lat

- łowczego w 1970 r. - 1 rok

- w komisji rewizyjnej od 1984 do 1999 r. - 15 lat

- gospodarz obwodu - 5 lat

Za swoją działalność odznaczony został :

- w 1995 r   - zasłużony dla łowiectwa opolszczyzny,

- XI 1977 r .- Brązowy medal zasługi łowieckiej,

- IX 1984 r. - Srebrny medal zasługi łowieckiej,

- VII 1995 r. - Złoty medal zasługi łowieckiej.

Odszedł od nas do krainy wiecznych łowów, pozostanie w naszych pamięciach, niech mu knieja zawsze szumi .

Pożegnanie od całej Braci łowieckiej

,,Darz Bór''

 
Pożegnaliśmy wieloletniego myśliwego K.Ł. ,,Ostoja'' Krapkowice Kol. Jacka Morawca

Kol. Jacek ur. się 02.07.1957 r. w Kamieniu Śl. W szeregi członków PZŁ wstapił 09.03.1998 r.

Pełnil następujące funkcje w kole łowieckim, władzach, organach PZŁ:

- Skarbnik V-łowczy 2000-2005 r., łowczy 2005-2010,

- Członek ZO PZŁ Opole od 2000-2005,

- Członek Okręgowej Komisji Strzeleckiej od 2001 r. Często uczestniczył w zawodach strzeleckich był instruktorem strzelectwa myśliwskiego.

Jako myśliwy dał się poznać jako dobry kolega, osobiście wnosił duży wkład do pomnażania majątku koła. Był bardzo zaangażowany w budowę domku myśliwskiego ,,Biesiadnik'' w Miedzianej. To w jego warsztacie i placu budowano konstrukcje do tego obiektu, budowano tam również urządzenia łowieckie - ambony, pasniki, wysiadki.

Kol. Jacek zaangażowany był w kontaktach z miejscowymi szkołami, współpracował z miejscowymi rolnikami, oraz z samorządami gmin, uczestniczyl w pracach komisji etyki i zwyczajów łowieckich. Przez wiele lat udostępniał swój lokal w Zajezdzie w Krapkowicach, w którym odbywały się zebrania zarządu, często gościli u niego miejscowi myśliwi jak i zagraniczni. W jego lokalach w Krapkowicach jak i w Kamieniu Śl. odbywały się uroczystości związane z kołem. Współpracowal z myśliwymi zagranicznymi polujący u nas w kole oraz sąsiednich.

Za swoją wieloletnią działalność na niwie łowieckiej w naszym kole i PZŁ został odznaczony:

- w 1999 r. zasłużony dla łowiectwa Opolszczyzny,

- w 2000 r. brązowy medal zasługi łowieckiej,

- w 2007 r. srebrny medal zasługi lowieckiej.

W ostatnich latach jego wielkie plany i nadzieje pokrzyżowała choroba, z którą zmagał się od wielu lat. Przegrał z nią nie doczekawszy swoich urodzin. Wszyscy myśliwi osobiście zarząd koła składamy Rodzinie wyrazy współczucia. Z głębokim żalem żegnamy dziś dobrego Kolegę. Jacku odszedłeś od nas do krainy wiecznych łowów, niech Ci knieja zawsze szumi.

Z myśliwskim pozdrowienem Darz Bór

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
Copyright © Koło Łowieckie "OSTOJA" w Krapkowicach